MUZYKA

Muzyka i taniec pchnęły mnie w ramiona szkoły teatralnej.
Bez nich nie wyobrażam sobie życia.
Z nimi moje aktorstwo stało się pełne.

Joana Liszowska

Into U

Joanna Liszowska

Na zawsze

Joanna Liszowska

Stan Borys Twoja twarz brzmi znajomo

Joanna Liszowska

Shaggy Twoja twarz brzmi znajomo

Joanna Liszowska

"Między nami' - Jacek Kaczmarski

Joanna Liszowska

Artprojectballet & Joanna Liszowska

Joanna Liszowska

Linda Perry Twoja twarz brzmi znajomo

Joanna Liszowska

Beth Ditto Twoja twarz brzmi znajomo

Joanna Liszowska

Demis Roussos Twoja twarz brzmi znajomo

Muzyka

Joanna Liszowska pierwsze sukcesy muzyczne zaczęła odnosić jako studentka, gdy brała udział w licznych festiwalach i koncertach m. in. Koncercie Jubileuszowym Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty i występowała na scenie krakowskiego kabaretu Loch Camelot. W 2001 roku zajęła 3. miejsce w Przeglądzie Piosenki Atkorskiej we Wrocławiu i otrzymała nagrodę ZASP za najlepsze wykonanie piosenki. Wkrótce została laureatką Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie i zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, a także Nagrodę Wołka za najlepszą interpretację piosenek Jana Wołka

W 2001 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej rolą Anny w "Siedmiu grzechach głównych" Kurta Weila/ Bertolda Brechta w reż. Janusza Wiśniewskiego. Później zdobyła Brylantowy Mikrofon - główną nagrodę w Polsatowskim „Jak Oni Śpiewają“ i pojawiły się kolejne liczne spektakle, koncerty i widowiska telewizyjne, w których śpiewała w całej Polsce i które prowadziła. Na jej koncie pojawiły się też role musicalowe, m.in. Roxie Hart w musicalu „Chicago“, „Panna Tutli Putli“, „Romeo i Julia“, w spektaklu muzycznym „Człowiek z La Manchy“ oraz w multimedialnym widowisku muzycznym, produkcji polsko-czesko-słowackiej "Vichry" w reż. J. Stańka. W 2009 roku gościnnie zaśpiewała na płycie Piotra Rubik pt. RubikOne. Wystąpiła również w duecie z Maciejem Maleńczukiem na płycie "Ona i on". Jej duet z Szymonem Wydrą "Jednego serca" w plebiscycie na "Najpiękniejszą polską piosenkę z sercem" na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie. Przez wiele lat Joanna Liszowska związana była z Kwartetem Revirado i śpiewała Tanga Astora Piazzoli.


Jesienią 2014 została zaproszona do programu „Twoja twarz brzmi znajomo“ w Polsacie, gdzie wcieliła się m.in. w… Demisa Roussosa, Keitha Flinta z zespołu The Prodigy czy Christinę Aquillerę.
Ostatnio Joannę Liszowską można usłyszeć w spektaklu Woody’ego Allena pt. „Miłość w Saybrook“ w Teatrze 6. Piętro, w którym śpiewa sporo evergreenów, na wielkim ekranie w przeboju „Na zawsze” z filmu „Całe szczęście” w reż. Tomasza Koneckiego czy na benefisie Agnieszki Radwańskiej w porywającym wykonaniu „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez.

17 czerwca 2019 roku odbyła się premiera singla "Into U" Joanny Liszowskiej, przygotowanego ze słynnym szwedzkim teamem producenckim Dimitri Stassos & Thomas Karlsson, odpowiedzialnym za wiele przebojów Eurowizji! Wraz z premierą singla odbyła się premiera sensualnego teledysku, w reż. Alana Kępskiego, z którym aktorka wspólnie tworzyła scenariusz.

Moja muzyka dostępna jest na:

Teatr

Pierwszym etapem aktorstwa jest spotkanie z widzem i mówienie mu prawdy. Najważniejsze to wejść na scenę i zapanować nad postacią. Sprawić, żeby na ciebie patrzyli i ci wierzyli.

Sprawdź