Wkrótce premiera „Pięknej Lucyndy” w Teatrze 6. Piętro

Trwają próby do najnowszego spektaklu w Teatrze 6. Piętro z udziałem Joanny Liszowskiej – „Pięknej Lucyndy” Mariana Hemara w reżyserii dyrektora artystycznego teatru – Eugeniusza Korina. Premiera już 22 czerwca!

Prapremiera światowa „Pięknej Lucyndy” odbyła się w 1967 r. na polskiej scenie w Londynie. To najlepsza komedia muzyczna wybitnego twórcy teatralnego i kabaretowego Mariana Hemara, który jest także autorem piosenek i muzyki do spektaklu.

Piękna Lucynda jest błyskotliwym persyflażem „Natrętów” Zygmunta Bielawskiego, pierwszej polskiej komedii napisanej w języku ojczystym w 1765 roku. Różnorakie formy wykorzystanego komizmu – od klasycznego charakterów i sytuacji po żarty o kabaretowym rodowodzie, – składają się na doskonałą zabawę z formą, gatunkiem i tradycją, za którą skrywa się kunsztowne piękno i wzruszająca poezja minionych epok teatru literackiego.

W spektaklu bierze udział cała plejada gwiazd: Joanna Liszowska, Dorota Stalińska, Hanna Śleszyńska, Magdalena Zawadzka, Piotr Gąsowski,  Kazimierz Kaczor,  Rafał Królikowski, Sylwester Maciejewski, Adriana Kalska, Mikołaj Roznerski oraz Krzysztof Tyniec.


Kostiumy: Beata Harasimowicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Szymuś
Układy taneczne: Anna Głogowska