Florian Zeller „Kłamstwo”!

Joanna Liszowska gra jedną z głównych ról w porywającej komedii Floriana Zellera pt. „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Premiera spektaklu przygotowanego przez Kompanię Teatralną odbyła się 8, 9 i 10 września w Nowym Sączu!

„Kłamstwo” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie?  On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie.

Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.

W obsadzie spektaklu same znakomitości, obok Joanny Liszowskiej m.in.:  Iza Kuna, Wojciech Malajkat, Mikołaj Roznerski, Leszek Czarnota i Piotr Szwedes, który jest również producentem przedstawienia.

Spektakl można oglądać na scenach całej Polski.

Bilety